Ogłoszenia Duszpasterskie 6 września 2020. XXIII Niedziela w ciągu roku.

  1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść.
  2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  3. Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny  2020/2021. I Komunia Św., dzieci rodzin wojskowych odbędzie się tradycyjnie w I niedzielę maja tj. 2 V 2021 r. Zapisać dziecko można w kancelarii parafii.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujący się do I Komunii Św. odbędzie się 20 września po Mszy Św. o godz. 9.30 a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.
  6. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.
  7. Z dniem 1 września 2020 rozpoczął posługę w naszej wojskowej parafii ks. ppłk Bogdan Słotwiński, którego bardzo serdecznie witamy i życzymy twórczego duszpasterskiego zaangażowania w naszej wojskowej parafii.