Ogłoszenia Duszpasterskie 13 września 2020. XXIV Niedziela w ciągu roku.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże.  Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  4. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.30. 
  5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujący się do I Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 20 września po Mszy Św. o godz. 9.30 a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.
  7. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.