Ogłoszenia Duszpasterskie 30 sierpnia 2020. XXII Niedziela w ciągu roku.

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego prośmy o Boże Błogosławieństwo.
  2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  4. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny po Mszy Św. o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.
  6. W czwartek podczas Mszy Świętej będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym wojskowym kościele od godziny 16.00. Zapraszam też do udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i nabożeństwie pierwszopiątkowym.
  7. Tak to już w życiu jest, że wszystko ma swój czas. Coś się zaczyna i coś się kończy. I tak w naszej Wojskowej Parafii dobiega czas posługi ks. mjr Janusza Kłopota. Z tej okazji, jako Proboszcz pragnę w imieniu nas wszystkich złożyć najserdeczniejsze podziękowania. Dziękuję za czas posługi w biurze parafii, konfesjonale i przy ołtarzu, za siew słowa Bożego w nasze serca i wszelkie dobro, które przez jego kapłańskie dłonie stało się naszym udziałem. Zaś na nowym odcinku kapłańskiej i kapelańskiej służby w Parafii Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim-Nowym Gliniku, życzymy zdrowia, obfitości łaski Bożej i twórczego duszpasterskiego zaangażowania pośród Chrystusowych owieczek, na tamtejszej niwie Pana. Niech Pan Bóg błogosławi w życiu osobistym i dalszej kapelańskiej i kapłańskiej posłudze.
  8.   W dniach od 26 do 31 sierpnia oraz od 2 do 3 września br., o godz. 14.30 a także od 1 do 10 września o godz. 13.45 w lokalnym kinie zostanie wyemitowany film pod tytułem ” Nie zabijaj nigdy nikogo. Zieja”. Film jest epicką wędrówką przez historię Polski a jej przewodnikiem po tej opowieści jest charyzmatyczny ks. Jan Zieja.
  9. Przy wyjściu z kościoła ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Radio Maryja i TV Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.