Ogłoszenia Duszpasterskie 14 marca 2021. IV niedziela Wielkiego Postu.

  1. Wielki Post, który przeżywamy wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. 
  2. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17.30.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:40 gorzkie żale.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
  5. W dniu 19 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana przez parafię Niepokalanego Serca NMP. Rozpocznie się o godz. 18:30. Planowane trasy to Skierniewice – Niepokalanów 42 km, Skierniewice – Łowicz 57 km, Skierniewice – Puszcza Mariańska 45 km. Zapisy tylko przez stronę internetową: www.edk.org.pl                                                                                                                                                         
  6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła do puszki będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać. 
  7. Komunikat policji dotyczący negatywnym zachowaniom, w szczególności skierowanym przeciwko seniorom. Do odczytania i znajduje się w gablocie kościoła.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.