Ogłoszenia Duszpasterskie 7 marca 2021. III Niedziela Wielkiego Postu.

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia. Podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
  2. W miesiącu marcu modlimy się do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, polecając mu sprawy swoich rodzin.
  3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17.30.
    4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:40 gorzkie żale.
  4. Rekolekcje parafii wojskowej rozpoczną się od piątku 26 marca i zakończą w niedzielę 28 marca. Poprowadzi je ks. prał. płk January Wątroba, wieloletni Wikariusz Generalny Ordynariatu Polowego. Zaplanujmy sobie trochę czasu, aby z nich skorzystać.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujący się do I Komunii Św. odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30 a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.
  6. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  7. W dniu 19 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana przez parafię Niepokalanego Serca NMP. Rozpocznie się o godz. 18:30. Planowane trasy to Skierniewice – Niepokalanów 42 km, Skierniewice – Łowicz 57 km, Skierniewice – Puszcza Mariańska 45 km. Zapisy tylko przez stronę internetową: www.edk.org.pl                                                                  
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.