Ogłoszenia Duszpasterskie 26 lipca 2020. XVII Niedziela w ciągu roku

  1. Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki.
  4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
  6. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej wojskowej parafii odbywa się po każdej Mszy Świętej.
  7. Przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek zbierane są na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  8. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.