Ogłoszenia Duszpasterskie 14 lutego 2021. VI Niedziela Zwykła.

  1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wiemy jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. Wspominamy dzisiaj św. Walentego, patrona ludzi zakochanych.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. Jest to czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w Kościele Wojskowym o godz. 8:00 i 18:00.
  5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.40 gorzkie żale.
  6. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11:00, gościć będziemy zespół muzyczny ESTELLA z parafii św. Tomasza Apostoła w Kamionie k/Skierniewic. Schola występuje na Mszach Świętych ślubnych oraz innych uroczystościach kościelnych.
    Dziękujemy za udział we Mszy Świętej, wykonane śpiewy i ubogacenie liturgii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.