Ogłoszenia Duszpasterskie 21 lutego 2021. I Niedziela Wielkiego Postu.

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu w Kościele Wojskowym, będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17.40 gorzkie żale.
  3. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od piątku 26 marca i zakończą w niedzielę 28 marca. Poprowadzi je ks. prał. płk January Wątroba, wieloletni Wikariusz Generalny Ordynariatu Polowego. Zaplanujmy sobie trochę czasu, aby z nich skorzystać.
  5. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17.30.
  6. W poniedziałek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczysta Msza Św. w Kościele Garnizonowym w przyszłą niedziele tj. 28 lutego o godz. 11.00.
  7. Przy wyjściu z kościoła ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Radio Maryja i TV Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.