Ogłoszenia Duszpasterskie 14 listopada 2021. XXXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

(14. 11. 2021)

 1. Liturgia słowa 33 niedzieli zwykłej ukierunkowuje nasze myśli na wydarzenia sądu ostatecznego. Bóg tak kieruje naszymi losami byśmy w Nim odnaleźli radość i to nie tyle wiekuistą po śmierci, ale już teraz. Bowiem życie wieczne nie zaczyna się po śmierci, ale przez codzienne nawracanie się i życie łaską.
 2. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dziękczynienie za dar beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 3. Penitencjaria Apostolska tak jak w roku ubiegłym przedłużyła czas zyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
 4. W dniu dzisiejszym są zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
 7. Do końca listopada zapisy chętnych, którzy pragną wziąć udział w kursie przedmałżeńskim.
 8. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku liturgicznego z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Przy spełnieniu zwykłych warunków za publiczne odmówienie tego aktu udziela się wiernemu łaski odpustu zupełnego.
 9. W niedzielę 21 listopada na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki. Jest również prośba ze strony Przewodniczącego KEP, abyśmy za tydzień ofiarami do puszek wsparli dzieło pomocy humanitarnej migrantom.
 10. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty o 17.30 i 18.00.
 11. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek, środę i piątek w godz. 16.00 - 17:30.
 12. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
 15. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15.11. – wspomnienie Św. Alberta Wielkiego.

16.11. – Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

17.11. – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

18.11. – Wspomnienie św. Bł. Karoliny Kózkówny

20.11. – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego.