Ogłoszenia Duszpasterskie 21 listopada 2021. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

(21. 11. 2021)

 1. Liturgia słowa dzisiejszej uroczystości uświadamia nam, że każdy stanie przed obliczem zwycięskiego Chrystusa, kimkolwiek by nie był na tym świecie.
 2. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Przy spełnieniu zwykłych warunków za publiczne odmówienie tego aktu udziela się wiernemu łaski odpustu zupełnego.
 3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają pobłogosławione modlitewniki.
 4. Penitencjaria Apostolska tak jak w roku ubiegłym przedłużyła czas zyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
 7. Do końca listopada zapisy chętnych, którzy pragną wziąć udział w kursie przedmałżeńskim.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca na spotkanie z Panem przez modlitwę i czuwanie. W adwencie będziemy rozprowadzać świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 9. W I niedzielę Adwentu, 28 listopada spotkanie rodziców i kandydatów do Bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 11:00.
 10. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty o 17.30 i 18.00.
 11. Kancelaria Parafialna czynna w środę i piątek w godz. 16.00 - 17:30.
 12. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
 15. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

22.11. – Wspomnienie Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

24.11. – Wspomnienie ŚŚ Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy męczenników

25.11. – Wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.