Ogłoszenia Duszpasterskie 17 maja 2020. Szósta Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. 
  2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
  3. Jutro tj. 18 maja, w dzień urodzin Świętego Jana Pawła II o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. z homilią, błogosławieństwem relikwiami świętego a następnie indywidualne zapalenie zniczy pry pomniku naszego Wielkiego Rodaka.
  4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
  5. W środę naszym parafialnym zwyczajem gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Przypominam, że w naszym wojskowym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.17.30.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Z dniem 17 maja zwiększona została ilość osób, które mogą przebywać w kościele. Według nowych rozporządzeń jest to 1 osoba na 10 m 2, to w warunkach naszego Kościoła Garnizonowego jest 85 osób.
  9. W związku ze stopniowym łagodzeniem obostrzeń dotyczących pandemii, przypominamy o spowiedzi i komunii św. w okresie wielkanocnym.