Zaproszenie na świętowanie 2-3 V

plakat 3 majaPierwsze dni maja w Skierniewicach tradycyjnie już upłyną pod znakiem lekcji patriotyzmu. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej będziemy świętować w dwóch miejscach: na skierniewickim Rynku, jak również na Placu Jana Pawła II. 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczci natomiast uroczysta Msza święta w kościele garnizonowym.

Poniedziałkowe obchody (2 maja) rozpoczną się już o godz. 10:30 uroczystym przekazaniem mieszkańcom Skierniewic 50-metrowej Flagi z Ratusza, która następnie zostanie przeniesiona na Plac Jana Pawła II, by ostatecznie zawisnąć na maszcie przy kościele wojskowym. - Harcerze bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę. Dla nich jest to krótkie, ale wyjątkowo symboliczne przedsięwzięcie, w którym po prostu warto wziąć udział. Liczymy oczywiście nie tylko na członków naszej organizacji, ale także na mieszkańców Skierniewic. Przy niesieniu tak dużej flagi potrzebnych będzie nawet kilkaset osób ? tłumaczy Bartłomiej Wójcik komendant skierniewickiego Hufca ZHP.

Następnie odbędzie się Rodzinne Śniadanie pod Flagą. Zapewniamy herbatę, parówki na ciepło z pieczywem. Na przybyłych czeka wiele atrakcji. Wśród nich gry piknikowe, bierki czy pilates dla leniwych. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, pikniknie odbędzie się.

Dzień później ? 3 maja będziemy świętować 225. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji punktualnie o godz. 11:00 w kościele garnizonowym odbędzie się uroczysta Msza święta. Po jej zakończeniu Prezydent Miasta Skierniewice oraz oficjalne delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Jana Pawła II.

?Prezydent Miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk, zwraca się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Skierniewic o uhonorowanie tych wydarzeń, poprzez symboliczne wywieszenie flagi narodowej w pobliżu swoich posesji.