Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2020. XIII Niedziela w ciągu roku intencje 29.06 - 5.07.2020

Zapraszamy na warsztaty muzyczne "Kolęda w długą noc"

15401097_1221558487889876_6183314340474410004_nDrodzy Parafianie i Goście Parafii Wojskowej, mamy przyjemność zaprosić muzykalne osoby i instrumentalistów na organizowane przez Chór Parafialny w dniach 14-15 stycznia 2017 r. Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne ?Kolęda w długą noc?.

Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne poprowadzi Jakub Tomalak i Daniel Synowiec.

Jakub Tomalak ? absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dyrygent, kompozytor, wykładowca akademicki. Producent muzyczny, autor wielu pieśni i opracowań chóralnych oraz form wokalno-instrumentalnych. Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis. Od 2006 r. regularnie prowadzi warsztaty chóralne na terenie całej Polski. Jest animatorem i organizatorem cyklicznych wydarzeń artystycznych (m.in.: Festiwal Abba Pater, Kaliskie Wieczory Uwielbienia, koncerty ?Pieśni o Polsce?). Współpracownik Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Jest liderem i założycielem zespołu uwielbienia Abba Pater .

Daniel Synowiec ? absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej ? specjalizacja dyrygentura chóralna. Jako chórzysta udzielał się w takich zespołach jak: Chór Polonii Wiedeńskiej ?Gaudete?, ?Chopin Vocal Consort?, Chór Warszawskiej Opery Kameralnej, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ?Cappella Corale Varsaviana? oraz ?Il Tempo?. Obecnie należy do grona młodych muzyków prowadzących Ogólnopolskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne na terenie całej Polski. Wielokrotnie prowadził międzynarodowe warsztaty chóralne organizowane w Polsce z dotacji UE. Zajmuje się również tłumaczeniem podręczników, tekstów pieśni i innych dzieł muzycznych z języka niemieckiego na polski. Wśród nagrań jakich dokonał jako dyrygent znajdują się między innymi ?Kolędy i Pastorałki?.

W organizowanych przez Chór Parafialny 7-9.10.2016 r. III Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych z Pawłem Bębenkiem w Parafii Wojskowej w Skierniewicach, uczestniczyło ponad 60 osób, w tym sekcja instrumentów (smyczkowych i dętych drewnianych). Podobnie jak w minionej edycji warsztatów, w których udział był niezapomnianym przeżyciem i niezwykłą lekcją ?muzyki płynącej do samego Nieba?- uczestnicy styczniowych warsztatów, których tematem wiodącym będą KOLĘDY, mogą liczyć na najwyższą jakość treści, muzyki, ćwiczeń, ale przede wszystkim ? doskonalenie techniki śpiewania, rozumienia istoty obecności grup muzycznych w świątyni, oprawy muzycznej liturgii mszy św., znaczenia artykulacji, tempa, dynamiki, brzmienia. Będzie dużo ciężkiej pracy, ale nagrodą za wysiłek będzie radość i wyjątkowe przeżycie mszy św. na zakończenie warsztatów.

Zapraszamy Was na warsztaty, bo warto doskonalić swoje umiejętności i spotkać się z pasjonatami śpiewu i muzyki w Kościele! Warsztaty pn. ?Kolęda w długą noc? rozpoczną się 14 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 w Kościele Garnizonowym w Skierniewicach (plac Jana Pawła II), a zakończą 15 stycznia 2017 r. mszą św. o 18.00, po której (ok. godz. 19.00) odbędzie się podsumowujący warsztaty koncert kolęd.

Zajęcia będą się odbywały w sąsiadującej z Kościołem siedzibie Stowarzyszenia Wspólna Troska (ul. Batorego 64h). Zainteresowanych udziałem w Warsztatach prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także zapraszamy na stronę internetową https://skierniewicewarsztaty.wordpress.com, na której publikujemy więcej szczegółów organizacyjnych. Można się też zgłaszać z pytaniami osobiście do chórzystów.

W imieniu chóru: Małgorzata Najuch