Zesłanie Ducha Świętego. 31 maj 2020

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym wojskowym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.                                                                                                                          Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św.
 7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
 9. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju nieustannie się zmienia, co powoduje zmianę zarządzeń regulujących postępowanie mieszkańców w trosce o ich życie i zdrowie. Dotyczą one także kościołów. Ponieważ następują kolejne, zdecydowane fazy odmrażania następuje dostosowanie do tych zmian zakresu i form posługi duszpasterskiej.                    Zniesiono ograniczenia ilościowe osób w kościele, z zachowaniem odstępu 2 m. 
  Dyspensa od obowiązku niedzielnej Mszy Świętej przez Biskupa Polowego jest częściowo zniesiona (odczytanie dekretu).
  Wraca zwyczajne funkcjonowania kancelarii parafialnej, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.  
  Sakramentu pokuty i pojednania przy zachowaniu środków bezpieczeństwa odbywa się w Sali ks. majora Chomy lub w kancelarii.
  Komunia Święta najpierw udzielana jest osobom na rękę a następnie, jeśli sobie ktoś życzy do ust