OGŁSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 02.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
(02. 01. 2022)

1. Liturgia II niedzieli po Narodzeniu Pańskim zaprasza nas przez Słowo Boże, abyśmy medytowali nad tajemnicą Boga i Jego zbawczym planem ludzkości. Nigdy nie zapominajmy jak wielka jest nasza godność i że Bóg z miłości wybrał nas i przeznaczył na przybrane dzieci.
2. Od jutra zapraszam na tzw. Msze święte kolędowe w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic i bloków wg. podanego grafiku. Grafik szczegółowy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Poświęconą wodę można zabrać ze sobą do naszych domów.
3. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
4. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną popularnie Uroczystością Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy świętej. Ofiary złożone za kredę i kadzidło będą przekazane na Misje święte. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18:00 w imieniu chóru zapraszam do wspólnego kolędowania.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. 07.01 z racji I piątku od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 17.15 Nabożeństwo Wynagradzające NSPJ.
7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku o 17.30 i 18.00.
9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek, środę i piątek w godz. 16.00 - 17:30.
10. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
11. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
12. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

06.01. – Uroczystość Objawienia Pańskiego