Zobacz, które msze Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować online

Ogłoszenia Duszpasterskie1 marca 2020. Pirewsza Niedziela Wielkiego Postu.

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym wojskowym kościele o godz. 17.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.30 Gorzkie żale.
 3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 4. Prezydent Miasta Skierniewice, Muzeum Historyczne Skierniewic, Stowarzyszenie Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty, Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic, zapraszają na obchody:
  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1.03. Niedziela
  11:00 –  Msza Św. (Kościół Garnizonowy)
  12:00 – Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Podziemie Niepodległościowe (Kościół Garnizonowy)
  12:45 – Wernisaż wystawy z IPN w Warszawie "Żołnierze Wyklęci. Podziemie Niepodległościowe 1944-1963" (Muzeum Historyczne Skierniewic)
  13:00 – Wykład Pawła Wąsa z IPN w Łodzi poświęcony Żołnierzom Wyklętym, połączony z prezentacją publikacji pt. "Konspiracyjne Wojsko Polskie" (Muzeum Historyczne Skierniewic).
 5. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i naród litewski.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. Dnia 2 marca tj. poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość bierzmowania młodzieży naszej parafii wojskowej, której przewodniczył będzie J. E. Bp Gen. Bryg. dr Józef Guzdek.
 8. W dzisiejszą niedzielę do puszek zbierane są ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
 9. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.