Ogłoszenia Duszpasterskie 9 sierpnia 2020. XIX Niedziela w ciągu roku

  1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.
  2. Korzystając z dyspensy naszych Pasterzy i pozostając w domach powierzajmy Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, sprawy naszego narodu.
  3. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego i męczennika (†258).
  4. W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.30.
  5. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto Wojska Polskiego. Dla naszej Parafii Garnizonowej jest to szczególne święto, ponieważ będziemy obchodzić odpust parafialny. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. prał. płk January Wątroba, wieloletni zastępca Biskupa Polowego, Wikariusz Generalny OPWP. Po Mszy Świętej złożenie wieńców i kwiatów pod pomnikiem.
  6. W tym dniu za nawiedzenie Kościoła Garnizonowego można zyskać odpust zupełny. Warunki uzyskania są następujące: stan łaski uzyskany w sakramencie pokuty, przyjęta w tym dniu komunia święta, modlitwa za Kościół Święty (Ojcze nasz, Wierzę w Boga), na intencję Ojca Św.(dowolna modlitwa, np. Pod Twoją Obronę) oraz dyspozycja, czyli wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można ofiarować za wybraną duszę w czyśćcu cierpiącą lub za samego siebie. Zachęcamy do jego zyskiwania.
  7. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. 
  8. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, którego 100-tną rocznicę w tym roku obchodzimy. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.