Ogłoszenia Duszpasterskie 9 luty 2020. Piąta Niedziela w ciągu roku.

  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wojskowa wspólnota parafialna i jej sympatycy nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii.
  2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym Garnizonowym Kościele Msza Święta z udzielaniem sakramentu namaszczenia dla chorych, będzie sprawowana o godz. 18.00.
  4. Również w środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny po Mszy Św. o godz. 17.30. Zapraszam na to modlitewne spotkanie.
  5. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
  6. W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi różne narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.
  7. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany święty jest m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają.
  8. W związku z planowanymi uroczystościami Beatyfikacyjnymi kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski w Warszawie, 7 czerwca 2020 roku osoby, które planują się udać na te uroczystości indywidualnie lub w grupach, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną, w celu zgłoszenia tych osób organizatorom uroczystości.  Ilość miejsc parkingowych może być ograniczona.
  9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.