Ogłoszenia Duszpasterskie 9.06.2024. X niedziela w ciągu roku

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.45 wspólnie odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie.
  3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.

W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.