Ogłoszenia Duszpasterskie 8 października 2023. XXVII niedziala w ciągu roku

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
  2. W środę z modlitwą różańcową połączymy też Nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
  3. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do wzięcia formularzy wypominków. Wypełnione czytelnie w mianowniku kartki, możemy składać w kopercie na niedzielną tacę, do końca października. Tradycyjnie przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, wyczytujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych podczas wypominek o godz. 17.30. Następnie sprawujemy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia, po Mszach św., swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
     

W tym tygodniu patronują nam:

Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).