Zobacz, które msze Wielkiego Tygodnia będziemy transmitować online

Ogłoszenia Duszpasterskie 8 marca 2020. Druga Niedziela Wielkiego Postu.

  1. Dzisiaj przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym wojskowym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej Wojskowej Parafii odbędą się w dniach od 27 do 29 marca. Poprowadzi je ks. dr Marek Zaborowski, Sędzia Sądu Kościelnego, wykładowca akademicki, duszpasterz.
  3. W Kościele powszechnym przeżywamy dzisiaj niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone na misje. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  5. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.