Ogłoszenia Duszpasterskie 7 czerwca 2020. Niedziela Trójcy Najświętszej

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. 
  2. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W środę podczas nowenny zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym wojskowym kościele o godz. 11.00. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udamy się procesyjni do cztery ołtarzy. I ołtarz w kościele przy Matce Nieustającej Pomocy, II przy Miłosierdziu Bożym, III przy Krzyżu Pomordowanym w 1940 w Katyniu i innych miejscach, IV przy Krzyżu Misyjnym.
  5. W Boże Ciało Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00.
  6. W sobotę, 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza Św. a następnie różaniec. 
  7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.