Ogłoszenia Duszpasterskie 5 września 2021. XXIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

(05.09. 2021)

 1. Liturgia 23 niedzieli zwykłej przypomina nam, że cała historia zbawienia jest historią przywracania w ludziach pierwotnego zamysłu Bożego. Bóg czyni nas przybranymi dziećmi, a wiara uzdalnia nas do zaufania Panu. Dzięki niej na powrót stajemy się ludźmi wolnymi i dziedzicami nieba.
 2. Dziś po Mszach świętych zbiórka na pomoc uchodźcom.
 3. 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Siewnej. Tym dniu Msze święte o 8.00, 17.30 i 18.00. Na Mszach świętych poświęcenie ziarna siewnego.
 4. Przez cały miesiąc wrzesień, z racji beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w naszym kościele eksponowana będzie okolicznościowa wystawa Prymas Wyszyński wśród Skierniewiczan 1957. Przygotowana przez Muzeum Historyczne w Skierniewicach. Wystawa przypomina uroczystą wizytę Prymasa Wyszyńskiego w Skierniewicach w 1957 roku z okazji poświęcenie procesyjnej chorągwi kolejarzy Węzła Stacji Skierniewice. Kurator wystawy: Radosław Stefanek; współpraca: Zofia Boryna, Paweł Grzyb; opracowanie graficzne: Maciej Białek.
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. Dziękuję za ofiary składane na Figurę Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Koszt figury, korony i postumentu 10.930 zł.
 8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 i 18:00.
 9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek, środę i piątek w godz. 16.00 - 17:30.
 10. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych.
 13. Do połowy września zapisy dzieci do I Kom. Św. na 2022 r i zgłaszanie kandydatów do bierzmowania. Kurs przedmałżeński będziemy organizować późną jesienią.
 14. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czadzkiej.
 15. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 08.09 – Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej