Ogłoszenia duszpasterskie 5 stycznia 2020. Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
  2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. 
  3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego w tym dniu zbierane ofiary przeznaczone są na misje.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych odbędzie się jutro tj. 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w konaniu Chóru Parafii Wojskowej. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka ofiar do puszek na leczenie onkologiczne Wiktora Foksa, 16-letniego ucznia. Za wszelkie ofiary chory dziękuje.
  7. W naszej wojskowej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Program kolędy jest dostępny tutaj.