Ogłoszenia Duszpasterskie 5 grudnia 2021. II niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

(05. 12. 2021)

 1. Liturgia II niedzieli Adwentu ukazuje nam adwentowego proroka, który jest Głosem wołającym na pustyni, aby przygotować drogę Panu. Całe życie Jana Chrzciciela, jego słowa, asceza i wygląd, stanowiły świadectwo o Jezusie, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Również my, w mocy Ducha Świętego, powinniśmy czynić podobnie.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych każdy chętny może wesprzeć dobrowolną ofiarą dzieło: Pomoc Kościołowi na Wschodzie
 3. Msze święte roratne w naszym kościele od poniedziałku do piątku o 18.00.
 4. W adwencie rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
 7. 11 grudnia, w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, dla chętnych, którzy zgłosili swój udział, rozpoczyna się kurs przedmałżeński.
 8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty o 17.30 i 18.00.
 9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek, środę i piątek w godz. 16.00 - 17:30.
 10. 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze święte w naszym Kościele o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Na zakończenie każdej Eucharystii zostanie złożony Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Z racji Kończącego się Roku Świętego Józefa na Mszy Św. o godz. 18:00 zostanie poświęcona Figura Świętego Józefa, natomiast dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Cudowne Medaliki Niepokalanej.
 11. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w samo południe, między godz. 12 a 13, przeżywać będziemy zgodnie z obietnicą Matki Bożej Godzinę Łaski dla świata. W naszym kościele będzie w tym czasie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. W dniach od 17 do 19 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Krzysztof Orzeł.
 13. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
 16. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

06.12. – Wspomnienie Św. Mikołaja.

07.12. – Wspomnienie św. Ambrożego

08.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

10.12. – Wspomnienie NMP Loretańskiej