Ogłoszenia Duszpasterskie 4 października 2020. XXVII Niedziela w ciągu roku.

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.  Nabożeństwa w naszym kościele wojskowym o godz. 17.30.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  6. Skierniewicki bieg Papieski upamiętniający św. Jana Pawła II a w tym roku setną rocznicę urodzin wielkiego Papieża – Polaka: 18 października – niedziela w dzień papieski.  Trasa biegu prowadzi z parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach pod pomnik św. Jana Pawła II na plac przed kościołem garnizonowym. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11.30. Początek biegu o godz. 13.00. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie biegu skierniewickiemu Stowarzyszeniu Olimpijczyk.
  7. Przy wyjściu z kościoła ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Radio Maryja i TV Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia