Ogłoszenia Duszpasterskie 29 sierpnia 2021. XXII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

(29.08. 2021)

 1. Liturgia Słowa 22 niedzieli zwykłej przypomina nam, że Bóg nie chce pustych deklaracji i literalnego zachowywania prawa, ale pragnie by Boże przykazania prowadziły nas do rozwijania relacji z Bogiem, czyniąc nasze serca miejscem zamieszkania Ducha Świętego.
 2. W dniu dzisiejszym na zakończenie każdej Mszy Św. wypowiadamy modlitwę zawierzenia naszej parafii opiece Jasnogórskiej Królowej Polski.
 3. 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu pamiętając o ofiarach wojny będziemy modlić się o zachowanie pokoju i sprawiedliwości w świecie.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek 3 września Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 z możliwością spowiedzi pierwszopiątkowej. Nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 17.15
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. W minionym tygodniu zostały podjęte prace projektowe związane z dokończeniem wyposażenia prezbiterium kościoła.
 7. Kończy się czas wakacji. Zadbajmy o dobre duchowe przygotowanie dzieci i młodzieży do rozpoczynającego się roku szkolnego. Błogosławieństwo dzieci i młodzieży oraz przyborów szkolnych na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny w przyszłą niedzielę, 5 września, podczas każdej Mszy Świętej
 8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 i 18:00.
 9. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek, środę i piątek od godz. 16.00 do 17:30.
 10. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych.
 13. Od dzisiejszej niedzieli do połowy września zapisy dzieci do I Kom. Św. na 2022 r i zgłaszanie kandydatów do bierzmowania. Kurs przedmałżeński będziemy organizować późną jesienią.
 14. Nowa księga intencji mszalnych będzie od września.
 15. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

03.09 – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła