Ogłoszenia duszpasterskie 29 grudnia 2019. Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa.

Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.
Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019.
Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym wojskowym kościele, które będziemy celebrowali na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro.
Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi wojskowymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek miesiąca, oraz pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16.30.

 

W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020.

Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.

Porządek Mszy Świętych w naszym Kościele Garnizonowym jak w każdy dzień świąteczny: 8.00, 9.30,11.00,18.00.

Kolęda 2020

W naszej wojskowej parafii od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterskie rodzin wojskowych i pracowników cywilnych wojska, zwana kolędą.

Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i umieszczony na nowej stronie internetowej Parafii Wojskowej Skierniewice.

Kancelaria parafialna

W czasie trwania wizyty duszpasterskiej w miesiącu styczniu kancelaria parafialna czynna będzie w wtorki, środy, piątki w godz. od 10.00 do 11.00

 

Spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca odbędzie się 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00.