Ogłoszenia Duszpasterskie 28 marca 2021. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej.

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.
 2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz.17:40 na ostatnie gorzkie żale.
 4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 22:00.
 5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Droga Krzyżowa o godz.17:30. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do 22:00. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.
 6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Święcenie pokarmów od 10:00 do 14:00 co pół godziny.
 7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 19:00. Zabierzmy na nią świece. 
 8. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6:00 a następnie Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00  i 18.00.
 9. Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego, czyli 8.00, 9.30, 11.00  i 18.00.
 10. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie naszej ojczyzny, zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Obowiązuje zasada 1 osoby na 20 m 2  to w warunkach naszego Kościoła Wojskowego daje 45 osób. Proszę o stosowanie się do tych wymogów, działa nagłośnienie zewnętrzne a więc istnieje możliwość uczestniczenia w Mszy Świętej na zewnątrz, na świeżym powietrzu.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.