Ogłoszenia Duszpasterskie 28 maja 2023 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

(28. 05. 2023)

 1. Liturgia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończy uroczysty obchód Wielkanocy. Duch Święty, którego otrzymujemy, jednoczy wszystkie narody w wyznawaniu tej samej wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego i jednocześnie posyła nas, abyśmy byli Jego świadkami.
 2. W dniu dzisiejszym za uroczyste odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kończy się też czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 3. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca chętni mogą wesprzeć Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
 4. Kończymy w tym tygodniu nabożeństwa majowe, a rozpoczniemy czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17:30..
 5. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawione o godzinie 8, 17 i 18.
 6. 1czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy modlitwą wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce u Boga i u ludzi.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. 02.06 z racji I piątku od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Nabożeństwo Wynagradzające NSPJ w czasie nabożeństwa czerwcowego.
 8. Za tydzień, 4 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 11:00
 9. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 10. Msze Święte w tygodniu od wtorku do soboty o 17.00 i 18.00.
 11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od 16 do 16.45.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

29.05 – Święto NMP. Matki Kościoła

31.05 – Święto Nawiedzenia NMP

01.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

03.06 – wspomnienie Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników