Ogłoszenia Duszpasterskie 28 czerwca 2020. XIII Niedziela w ciągu roku

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.
  3. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny na zakończenie Mszy Św. o godz. 17.30. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy  podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 oraz podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa.
  5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele wojskowym okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  6. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
  7. Przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek zbierane są na Radio Maryja i TV Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  8. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.