Ogłoszenia Duszpasterskie 27 września 2020. XXVI Niedziela w ciągu roku.

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.
  2. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.
  3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  4. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Św. o godz. 17.30.
  5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym wojskowym kościele nabożeństwo będzie codziennie o godz. 17.30.
  6. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele garnizonowym będzie od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu również od godz. 16.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.15.
  8. Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zwraca się z apelem o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji, którzy ucierpieli w pożarze obozu dla uchodźców,  poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek w niedzielę 27 września 2020 r., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Przy wyjściu z kościoła ofiary do puszek zbierane są na uchodźców. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.