Ogłoszenia Duszpasterskie 26 stycznia 2020. Trzecia niedziela w ciągu roku.

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele, jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności.
  2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  5. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.
  6. W dniu wczorajszym została zakończona wizyta duszpasterska rodzin wojskowych. Dziękujmy za bardzo życzliwe i serdeczne przyjęcie, za bardzo miła atmosferę w domach. W intencji wszystkich rodzin przyjmujących kapelanów wojskowych będą celebrowane Msze Święte Dziękczynne 30 i 31 stycznia o godz. 18.00 a także 4 i 5 lutego o godz. 17.30.
  7. Kancelaria parafialna wraca do tradycyjnego funkcjonowania, czyli (wtorki, środy, piątki) w godzinach od 16.00 do 17.30.
  8. W środę Msza Św. o godz. 18.00 w int. Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  9. W dzisiejszą niedzielę do puszek zbierane są ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.