Ogłoszenia Duszpasterskie 26 kwietnia 2020. Trzecia Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  3. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  4. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym Garnizonowym Kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30.
  7. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
  8. W sobotę przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  9. Dnia 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele wojskowym o godz. 11.00 a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem.