Ogłoszenia Duszpasterskie 26 grudnia 2021. Niedziela Świętej Rodziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY

(26. 12. 2021)

 1. Liturgia Uroczystości Świętej Rodziny zaprasza nas do nazaretańskiego domu, abyśmy uświadomili sobie, że i nasze rodziny mogą być święte, jeśli w centrum ich życia będzie Jezus.
 2. W dniu dzisiejszym w sposób szczególny modlimy się za nasze rodziny, a na każdej Mszy Świętej małżeństwa sakramentalne ponawiają przysięgę małżeńską.
 3. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 4. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
 5. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca w środę, 29 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00.
 6. 31 grudnia na zakończenie Starego Roku po Mszy świętej o godz. 18:00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z uroczystym Te Deum za łaski kończącego się roku.
 7. 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczynamy Nowy 2022 Rok. W tym dniu za uroczyste odśpiewanie Veni Creator w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu obchodzimy jednocześni 55 Światowy Dzień Pokoju. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do piątku o 17.30 i 18.00.
 9. Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek i środę w godz. 16.00 - 17:30.
 10. Kolęda, tak zwana wizyta duszpasterska ze względu na zaistniałą sytuację będzie miała wymiar spotkań na Mszach świętych kolędowych w naszym kościele. Grafik szczegółowy znajduje się w gablocie.
 11. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca chętni mogą złożyć ofiarę na Radio Maryja i dzieła z nim związane.
 12. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą Świętą. W Nowy Rok i pierwszą niedzielą 2022 roku nie będzie możliwości korzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
 15. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 27.12. – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

28.12. – Święto ŚŚ Młodzianków, męczenników

01.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi