OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 sierpnia - 1 września 2013

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować księdzu Markowi, który przez miesiąc sierpień odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Dziękuję za wszelką pomoc oraz kapłańską posługę. Mam nadzieję, że po promocji oficerskiej, która odbędzie się 7 września w WSO Wojsk Lądowych we Wrocławiu - ksiądz biskup polowy wręczy księdzu Markowi dekret i skierowanie na parafię do Skierniewic. Tego życzymy, bo mam nadzieję, że ksiądz Marek będzie dobrze wspominał swój pobyt w naszej wspólnocie. Zatem mówimy do zobaczenia i zapraszamy.
  2. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: ?Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń?. W tym dniu Msze święte odprawione będą o godz. 17.00 i 18.00.
  3. W czwartek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.
  4. Powoli zbliża się koniec wakacji i urlopów. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Z tej okazji zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w poniedziałek 2 września o godz. 18.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
  5. Trwają zapisy dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-szej Komunii św. w naszej parafii. Pierwsze spotkanie dzieci i rodziców odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
  6. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie dzieło Radia Maryja i TV Trwam, składając ofiary do puszek. Bardzo serdecznie dziękuję za wasze ofiary, które systematycznie składacie na to dzieło. Bóg zapłać. Dziękuję również naszym paniom z parafialnego Koła Radia Maryja za posługę i zaangażowanie.
  7. W przyszłą niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  8. Fundacja na rzecz wspierania rodziny "Żródła" składa serdeczne podziękowanie za przyniesione podczas odpustu parafialnego książki dla dzieci. Zebrano 88 pozycji książkowych, które znajdą swoje miejsce w nowo powstałej biblioteczce szkoły założonej przez tę fundację.
W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 VIII ? Święta Monika, matka Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII ? Święty Augustyn (354-430), syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

Na nadchodzący tydzień składam serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.

ks. mjr Paweł Piontek