Ogłoszenia Duszpasterskie 24 września 2023. XXV niedziala w ciągu roku

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Dzisiaj ostatnia niedziela września. Po Mszach św. swoją ofiarą, możemy wesprzeć Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
 2. Bierzmowanie, w środę, o godz. 17.00. Intencje zamówione na ten dzień, będą sprawowane o godz. 17.00. Tego dnia, o godz. 14.00, odbędzie się uroczyste odsłonięcie muralu, upamiętniającego ks. ppłk. Edwarda Chomę.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od godz. 16.00 do 17.30. W środę, kancelaria nieczynna.
 4. W czwartek, 28 września, włączymy się w Międzynarodową Koronkę na ulicach miast świata. Tego dnia, na godz. 15.00, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, przed kościołem, przy Pomniku św. Jana Pawła II
 5. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 6. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, o godz. 17.30.
 7. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).

 • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).

 • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).

 • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).

 

Poniżej plakat Koronki na ulicach