Ogłoszenia Duszpasterskie 2 maja 2021. V Niedziela Wielkanocna.

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. Każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00.
  4. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie jutro o godz. 10.40 nastąpi indywidualne oddanie hołdu bohaterom tamtych doniosłych wydarzeń. Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.