Ogłoszenia Duszpasterskie 2.06.2024. IX niedziela w ciągu roku

  1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nabożeństwo codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.45. W pierwszy piątek wyjątkowo o godz. 17.15.
  4. Kancelaria czynna w porządku zwykłym.
  5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi o godz. 16.00., zakończymy Litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17.15.
  6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
  • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.
  • W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.