Ogłoszenia Duszpasterskie 19 stycznia 2020. Druga niedziela w ciągu roku

  1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.
  2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy.
  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  4. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.
  5. W sobotę przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.
  7. W naszej wojskowej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. W tym tygodniu odwiedzamy indywidualne rodziny wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Gdyby były jeszcze osoby zainteresowane, zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  8. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się występ zespołu „Ustronie”, na który serdecznie zapraszamy.