Ogłoszenia Duszpasterskie 19 grudnia 2021. IV niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA  ADWENTU

(19. 12. 2021)

 1. Liturgia IV niedzieli Adwentu poprzez czytania biblijne ukazuje nam jak Bóg na drodze wiary Pokornej Niewiasty z Nazaretu realizuje odwieczny plan zbawienia. Przykład Maryi, która uwielbia Boga za wielkie dzieła miłosierdzia, pokazuje nam, czego również oczekuje od nas Bóg.
 2. Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Dziękuję Ks. Krzysztofowi za trud głoszenia słowa Bożego i posługę w konfesjonale.
 3. W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św. o godz. 11:00.
 4. Msze święte roratne w naszym kościele od poniedziałku do czwartku o 18.00. Natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia, 24.12 o godz. 8:00 rano.
 5. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość w funkcjonowaniu naszej parafii.
 6. Dziękuję za ofiary składane na Figurę św. Józefa.
 7. Trwamy w Nowennie do Dzieciątka Jezus, która bezpośrednio przygotowuje nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. Modlitwy nowennowe będą odmawiane podczas Mszy św. roratnej o godz. 18.00, natomiast zakończenie nowenny 24 grudnia na Mszy św. o godz. 8:00 rano.
 8. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do czwartku o 17.30 i 18.00.
 9. Kancelaria Parafialna czynna tylko we wtorek w godz. 16.00 - 17:30.
 10. We wtorek, po Roratach, zapraszam do dekorowania choinek przy szopce, ozdobami wykonanymi zwłaszcza przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 11. W najbliższy piątek, 24 grudnia przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Msza Święta Pasterska zostanie odprawiona tradycyjnie o północy. Zostanie ona poprzedzona wspólnym kolędowaniem, które rozpoczniemy o 23:15
 12. W Boże Narodzenie i Niedzielę Świętej Rodziny Msze święte według porządku świątecznego.
 13. Informacje na temat kolędy zostaną podane za tydzień.
 14. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą Świętą. W czasie świąt nie będzie możliwości korzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 16. Zwracam się z gorącą prośbą o zasilenie szeregów ministranckich i chętnych do czytania czytań mszalnych. Również nowe głosy w chórze mile widziane.
 17. Życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Królowej Polski, Hetmanki Żołnierza Polskiego wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.