Ogłoszenia Duszpasterskie 18 października 2020. XXIX Niedziela w ciągu roku.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym wojskowym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym.
  4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
  5. Przy wyjściu z świątyni znajdują się kartki wypominkowe, na których można wpisywać imion naszych drogich zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe jest w naszym kościele wojskowym w każdy 3 czwartek miesiąca o godz. 18:00.
  6. Przypominam, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie naszej ojczyzny obowiązuje zasada obecności na Mszy Świętej 1 osoby na 7 m 2  to jest 120 osób w naszym Wojskowym Kościele a także o zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowaniu odległości, możliwości przyjmowania Komunii Św. na rękę.
  7. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.