Ogłoszenia Duszpasterskie 18 kwietnia 2021. III Niedziela Wielkanocna.

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  3. W dniu 25 kwietnia br. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta msza święta, którą celebrował będzie J. Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. gen. bryg. dr Józef Guzdek na której m.in. odsłaniana będzie tablica pamiątkowa poświęcona ks. ppłk Edwardowi Chomie, bohaterskiemu obrońcy Lwowa, uczestnikowi wojny polsko – bolszewickiej w latach 1919 1921, kierownikowi rejonu duszpasterstwa katolickiego i pierwszemu proboszczowi parafii wojskowej w Skierniewicach, ofiary zbrodni katyńskiej. Z tej okazji staraniem Parafii Wojskowej napisana została publikacja autorstwa płk. Andrzeja Krysiaka ukazująca postać ks. ppłk. Edwarda Chomy, opisująca jego pracę i służbę w nowo odradzającym się Wojsku Polskim ze szczególnym uwzględnieniem przeszło 8,5 letniego „okresu” skierniewickiego. Można ją nabyć w cenie 12 zł u pana kościelnego. Zapraszamy do lektury. Będzie to niewątpliwie okazja do bliższego poznania tej wyjątkowej postaci, która jest jedną spośród 23 kandydatów do procesu beatyfikacyjnego Męczenników Wschodu z okresu II wojny światowej. 
  4. W związku z planowanym uroczystym odsłonięciem tablicy i bierzmowaniem młodzieży parafii wojskowej w przyszłą niedzielę tj. 25 kwietnia o godz. 11.00, Msza Święta odbędzie się ( w związku z przedłużeniem lock downu) w rygorze sanitarnym.
    W związku z powyższym serdecznie zapraszamy parafian i sympatyków kościoła wojskowego do udziału w Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30,18.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.