Ogłoszenia Duszpasterskie 18.02.2024. Pierwsza niedziela Wielkiego Postu

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.
  2. Dzisiaj gościmy Siostrę Nazaretankę z Kazachstanu, która podzieli się świadectwem pracy w tym kraju. Po Mszach św. będziemy mieli okazję wesprzeć Siostrę ofiarą w ramach jałmużny wielkopostnej.
  3. Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
  4. Kancelaria parafialna czynna w porządku zwykłym: we wtorek, środę i piątek od godz. 18.30 do 19.00.
  5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 15 – 17 marca. Rekolekcje poprowadzi Kanclerz Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego ks. kan. kpt. dr Rafał Kaniecki.
  6. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  7. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  8. Tradycyjnie, ofiary składane w piątki Wielkiego Postu, będą przeznaczone na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Koszyczek będzie wystawiony na stoliku pod chórem.

Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową – Rejon Skierniewce 1 marca- piątek.

Trasy do wyboru: Niepokalanów 42 km; Św. Maksymiliana; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice (pętla) 57 km, Św. Wiktorii; Skierniewice – Puszcza Mariańska – Skierniewice (pętla) 42 km; św. Stanisława Papczyńskiego. Skierniewice – Domaniewice 43 km; bł. ks. Kard. St. Wyszyńskiego; Skierniewice – Biała Rawska 43 km; św. Wojciecha

Zapisy przez stronę internetową Ekstremalnej Drogi Krzyżowej: www.edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczyna się Mszą Świętą w kościele Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach o godz. 18.30 w piątek 1-go marca.