Ogłoszenia Duszpasterskie 17 września 2023. XXIV niedziala w ciągu roku

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
    Msze św. w dni powszednie, o godz. 18.00.

  3. Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy (święto).
  • Środa, 20 września – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii (święto).
  • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).