Ogłoszenia Duszpasterskie 15 października 2023. XXVIII niedziala w ciągu roku

  1. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecamy dzisiejszą zbiórkę po Mszach św. życzliwości parafian.
  2. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
  3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do wzięcia formularzy wypominków. Wypełnione czytelnie w mianowniku kartki, możemy składać w kopercie na niedzielną tacę, do końca października. Tradycyjnie przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, wyczytujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych podczas wypominek o godz. 17.30. Następnie sprawujemy Mszę św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone na misje.
  5. VIII Skierniewicki Bieg Papieski upamiętniający św. Jana Pawła II 22 października – niedziela. Trasa biegu prowadzi z parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach pod pomnik św. Jana Pawła II na placu przed kościołem Garnizonowym. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 11.30. Początek biegu o godz. 13.00. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie biegu Skierniewickiemu Stowarzyszeniu Olimpijczyk i Miastu Skierniewice.
  6. W dniach 20 – 22 października nasz Chór organizuje 9 Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzą znakomici muzycy: Aleksandra Ptaszyńska i Leopold Twardowski. Szczegółowe informacje dostępne na plakatach, natomiast już dziś zapraszamy w sobotę na godz. 19.00 do kościoła św. Stanisława na adorację Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę 22 października na wspólną modlitwę podczas Mszy św. o godz.18.00. Po Mszy św. – około godz. 19.00 koncert finałowy w wykonaniu około 50 – osobowego chóru i niezwykłej orkiestry.

Plakat Skierniewickiego Biegu Papieskiego

Plakat Skierniewickiego Biegu Papieskiego