Ogłoszenia Duszpasterskie 12 stycznia 2020. Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem.
  3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym wojskowym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa.
  4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary.
  5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorna Eucharystia o godz. 18.00.
  7. W naszej wojskowej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Program kolędy znajdziesz tutaj. Od piątku rozpoczniemy indywidualne wizyty rodzin wojskowych i pracowników cywilnych wojska, osoby zainteresowane zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  8. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w konaniu Chóru Parafii Wojskowej. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka ofiar do puszek na leczenie onkologiczne Wiktora Foksa, 16-letniego ucznia. Za wszelkie ofiary chory dziękuje.
  9. W przyszłą niedzielę tj. 19 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się występ zespołu „Ustronie”, na który serdecznie zapraszamy.