Ogłoszenia Duszpasterskie 11 października 2020. XXVIII Niedziela w ciągu roku.

  1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października - w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową - dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  3. We wtorek 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza Święta a następnie procesja różańcowa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.
  5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w naszym wojskowym kościele codziennie o godz. 17.30.
  6. W związku z zagrożeniem koronawirusem i rozszerzeniem żółtej strefy na cały kraj z dniem 10 października, przypominamy: o zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowaniu odległości, możliwości przyjmowania Komunii Św. na rękę.
  7. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.