Ogłoszenia Duszpasterskie 11 kwietnia 2021. II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
  2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. W sobotę o godz. 18;00 Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej a we wtorek o godz. 18:00 w intencji ofiar Katynia.
  3. O 17:40 zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
  4. Dzisiaj spotkanie dzieci przygotowujący się do I Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 9.30 a młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.
  5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  6. Dzisiaj uczestniczymy w dziele miłosierdzia w postaci wsparcia misji w Bangladeszu. Jeśli ktoś wyraża takie życzenie, przy wyjściu z świątyni do puszki będą zbierane ofiary na ten cel. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.