Ogłoszenia parafialne 11-25 sierpnia 2013

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w najbliższy wtorek 13 sierpnia na godz. 18.00 oraz na tradycyjny poczęstunek w ogrodach plebanii.
  2. 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a nasz kościół będzie obchodzić swój odpust oraz święto Wojska Polskiego i 93. rocznicę "Cudu nad Wisłą". Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijna, celebrowaną już 14 sierpnia o godzinie 18.00 Msze w dzień uroczystości według porządku świątecznego: 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00.
  3. Z tej okazji nasza parafia wojskowa, Miasto Skierniewice, Fundacja na Rzecz Wspierania Rodziny ?Źródła? oraz Izba Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszają na wspólne świętowanie. Rozpoczynamy o godzinie 11.00 Mszą świętą odpustową, po niej odbędą się uroczystości przy pomniku niepodległości przed naszym kościołem oraz uroczysty koncert zespołu "Rota". W tym dniu homilię wygłosi ks. dr Jan Dohnalik - Kanclerz Kurii Polowej.
  4. Chcemy ten dzień przeżyć radośnie. W programie przewidzieliśmy pokaz walk rycerzy, turniej rycerza Gotarda, wystawę sprzętu wojskowego, policyjnego i Żandarmerii Wojskowej, która przygotowała dla najmłodszych różnego rodzaju gadżety, prezentacje grup rekonstrukcji historycznej, zabawy dla dzieci, wesołe miasteczko, występ zespołu "Ustronie" w tradycyjnych łowickich strojach, konkurs pieśni patriotycznej, słodycze i napoje dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Przed te kilka godzin świętowania nie będziemy głodni, bowiem dla wszystkich będzie serwowana grochówka przygotowana przez żołnierzy z Puszczy Mariańskiej. Podczas święta będzie także możliwość zapoznania się z działalnością Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny ?Źródła?, oraz z najnowszym projektem fundacji - Niepubliczną Szkołą Podstawową opartą na modelu edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej, która rusza w najbliższym roku szkolnym. Jest to pierwsza tego typu placówka w woj. łódzkim. Jako parafia wojskowa chcemy wesprzeć tę inicjatywę.
  5. W czasie pikniku odbędzie się również zbiórka książek dla dzieci w wieku 5 ? 12 lat z przeznaczeniem do biblioteki nowo powstającej szkoły podstawowej. Osoby chcące podarować książki zapraszamy do stoiska Fundacji podczas odpustowego świętowania.
  6. W Polsce uroczystość Wniebowzięcia NMP jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece.
  7. Chciałbym serdecznie podziękować naszej skierniewickiej Policji za błyskawiczne ujęcie sprawców włamania na naszą plebanię i odzyskanie skradzionych przedmiotów w miniony piątek. Dziękuję w imieniu ks. Marka który był najbardziej poszkodowany. Bóg Wam zapłać.
  8. Pragnę poinformować, że ruszyła już strona internetowa naszej parafii. Oczywiście ciągle będzie uzupełniana i aktualizowana. Adres jest bardzo prosty: www.garnizonowa.pl. Dzięki temu będzie można stopniowo ograniczyć wydanie drukowane ogłoszeń i intencji, co pozwoli nam żyć bardziej ekologicznie. Dla osób starszych, które nie mają dostępu do internetu nadal będzie forma drukowana.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 14 VIII ? Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VIII ? Święty Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

Na nadchodzący tydzień składam wszystkim solenizantom i jubilatom serdeczne życzenia - nieustannej opieki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.